Anasayfa
2018-12-21 08:21:43 ( 888 izlenme )
Reklamlar

Burnumuzun Dibindeki Mu-ci-zenin Fay-da-ları

Burnumuzun Dibindeki Mu-ci-zenin Fay-da-ları..Dut yaprağı en az dut meyvesi kadar sağlık açısında önemli faydaları olan bir yapraktır. Dut yapraklarının kaynatılarak elde edilen çayı bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Dut yaprağı çayının yapılması dışında da çeşitli kullanım alanları bulunuyor. Bunlara bir göz atalım.


Dut Yaprağının Faydaları Hakkında? Dut meyvesinin ateş düşürmedeki rolü herkes tarafından bilinir. Aynı özelliği dut yaprağında da bulunmaktadır. Dut yaprağı kalp sağlığını olumlu yönde etkileyen maddeler barındıran bir yapraktır. Kalp hastalıkları için alıç yaprağı ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Bronşit, boğaz hastalıkları ve kuru öksürük gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanımı mevcuttur. Aynı zamanda idrar söktürücüdür ve özellikle beyaz dutun yapraklarından elde edilen çayın kan şekerini düzenleyici özelliği vardır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SGK’dan Çok Büyük Müj-de Peygamberimiz Ayva İçin Bakın Ne Diyor Dışarıdan Nane Alıyorsanız B-u-nu Bilmelisin Ünlü Markaların Sucuklarında At Eşek ve Domuz Eti Bulundu..İşte O Markalar