Anasayfa
2018-11-22 04:14:03 ( 4030 izlenme )
Reklamlar

Emekli maaşları ile ilgili s-on dakika ha-beri gel-di

Emekli maaşları ile ilgili s-on dakika ha-beri gel-di..Emekli maaşları ile ilgili son dakika haberi geldi! – Emekliye 684 TL! Zamlı emekli maaşları ne kadar olacak?


2019 yılına az bir zaman kala milyonlarca emekli kendilerine yapılacak olan zamlarla ilgili araştırmalarına hız verdi. 12 milyondan fazla vatandaşın heyecan ve merakla beklediği yeni yıl zammı ile ilgili detaylar ve yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 2018 yılının ikinci yarısında enflasyon oranına göre alacakları zam oranları netleşecek. Yapılacak olan oranların detayları son dakika olarak gelmeye devam ediyor. En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? En yüksek emekli maaşı ne kadar olacak? Emekliye zam oranı ne kadar? İşte emekli maaşlarıyla ilgili tüm detaylar…

Emekli maaşlarına Ocak zammı için son dakika araştırmaları hız kesmeden devam ediyor. 12 milyondan fazla vatandaş Ocak ayında yapılacak zam için geri sayıma başladı. Geçtiğimiz Temmuz ayı ve iki bayramda aldıkları ikramiyelerle yüzleri gülen emekliler, bu yılda yapılacak maaş artışlarını yakından takip ediyorlar. Özellikle 2018 yılının ikinci yarısında gerçekleşecek olan enflasyon oranlarının etkili olduğu maaş artışlarında rakamlar netleşmeye başladı. İlk 4 aylık enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından milyonlarca vatandaşın kafasındaki ortak soru en düşük ve en yüksek emekli maaşı ne kadar olacak? sorusu geliyor. İşte merak edilen tüm soruların yanıtları…

Emeklilerin Ocak zammının belli olmasına 2 adım kaldı. Temmuz-Ekim enflasyonu yüzde 12.26 çıktı, gözler Kasım ve Aralık ayı verilerine çevrildi.Bu verilerin belli olmasıyla 2018’in ikinci 6 aylık dönemindeki enflasyon yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı ortaya çıkacak. Merkez Bankası’nın ekonomistlerle yaptığı son beklenti anketindeki tahmine göre ise söz konusu oran yüzde 13.99 olacak.

Bu durumda SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşlarında 142,89 lira ile 684,42 lira arasında artış yaşanacak.
 
EN YÜKSEK 5 BİN 576 TL Halen en düşük emekli aylığı ek ödeme dahil bin 21 lira 39 kuruş. Bu aylık, zam oranı yüzde 13.99 olursa bin 164 lira 28 kuruşa yükselecek.

En yüksek emekli aylığı ise halen 4 bin 892 lira 19 kuruş seviyesinde bulunuyor. Bu maaş da Ocak artışının yüzde 13.99 olarak gerçekleşmesi halinde 5 bin 576 lira 61 kuruşa ulaşacak.

Yüzde 12.26 olarak gerçekleşen 4 aylık enflasyon ise maaşlarda 125 ile 599 lira arasında artış olacağını gösteriyordu.

ZAM ORANLARI BELLİ OLUYOR Emeklilerin zamlarını belli edecek olan 6 aylık enflasyonun 4 ayı belli oldu. Bunlara Kasım ve Aralık enflasyonları da eklenecek.

BAYRAM İKRAMİYESİNE ENFLASYON ZAMMI Bu yıl hayata geçen bayram ikramiyesi, emeklilerin yüzünü güldürdü. Emekliler, dini bayramlar öncesi biner lira ikramiye verilmesini içeren yasayla ek gelire kavuştu.

Emekli maaşları ile ilgili son dakika haberi geldi! – Emekliye 684 TL! Zamlı emekli maaşları ne kadar olacak?Ancak yasada ikramiye tutarının artışı bir kurala bağlanmadı. Bu yıl toplam 2 bin lira ikramiye alan emekliler, önümüzdeki yıl tutarın artırılmasını istiyor..

GÖZLER TUTARDA Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün, dini bayramlar öncesi emeklilere ikramiye verilmesinin memnuniyetini yaşadıklarını söyledi.

Bayram ikramiyesi kapsamında bu yıl 2.4 milyon emekli ve hak sahibine toplamda 21 milyar liraya yakın ödeme yapıldığına dikkati çeken Ergün, bunun yeni yılda da devam edeceğini vurguladı.

Bu yıl biner lira olarak verilen bayram ikramiyesinin yeni yılda yükseltilmesi gerektiğini dile getiren Ergün, şunları kaydetti: “Yeni yılda emekli aylıklarına yapılan artış oranında bayram ikramiyelerinin miktarı da artırılmalı.

İkramiyelerin en az enflasyon oranında artırılmasını talep ediyoruz. Bununla birlikte gelir ve aylıklarla birlikte her yıl artan sosyal yardımlar gibi emekli bayram ikramiyeleri de bir artış sistemine endekslenmelidir. Hükümetin bu haklı talepleri değerlendireceğine inanıyoruz.”Kaynak/Takvim

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü Sanatçımız'dan Kö-tü Haber. Sevenleri Hastaneye Akın Etti Müslüm filmindeki yürek ya-k-an sahneyle ilgili gerçek ortaya çıktı Bakan canlı yayında açıkladı! Eğitimde yeni devrim gibi kararlar Limonu Tuz İle Doldurup Evinizin Bir Köşesine Bırakın