Anasayfa
2018-12-21 11:45:04 ( 98 izlenme )
Reklamlar

Eşinizle Aranızda Sıkıntılar Varsa Mutlaka Okuyun

Eşinizle Aranızda Sıkıntılar Varsa Mutlaka Okuyun
Eşimle 6 yıllık evliyiz. 2 yavrumuz var. Aramızda belli bir problem yoktu. Sadece soğukluk vardı. Yıllardır eşimin sevgisini hiç hissedemedim. Ben onu çok seviyordum ama karşılık bulamıyordum. Çok uğraştım ama bir türlü düzelmedi.

Bir gün eşim artık boşanmak istediğini söyledi. “Neden diye sordum. Sorun ne? Beğenmediğin yanım nedir? Bilmek istiyorum” “Bilmiyorum” dedi. “İçimde anlam veremediğim bir soğukluk var sanki. Bir türlü ısınamıyorum” Peki dedim ve o gün boşanmaya karar verdik.

Sonra sakinleşip düşününce bunun şeytandan olabileceği aklıma geldi.
Allah Rasulü (S.a.v.) Bakara suresi okunan eve şeytanın giremeyeceğini müjdelemişti. ‘Evlerinizi kabirlere çevirmeyiniz! Muhakkak şeytan, içinde Bakara Suresi okunan evden kaçar!’ (Müslim 780/212, Tirmizi 3036)

O gecenin sabahından itibaren 3 gün Bakara suresini sesli bir şekilde açıp dinledim ama eşime hiç bir şey söylemedim. Bu arada boşandıktan sonra neler olacağını konuşmayı sürdürüyoruz. 3. gün eşimi işe gönderdim ve yine Bakara suresini dinlemeye başladım. Saat 11 gibi sure bitti. Yaklaşık 12 civarı eşim aradı ve: “Akşam boşanma işini yeniden konuşalım” dedi.
Akşam oldu. Yemeğimizi yedik. Eşim bana dedi ki; “Bugün bana bir şey oldu. Sanki karanlık dipsiz bir kuyudaydım ve o kuyudan çıktım. Bir düğüm çözemediğim ve o düğüm çözüldü” Beni çok sevdiğini söyledi. Özür diledi. Sanki eski eşim gitmiş yerine bambaşka biri gelmişti.”
Nasıl hüzünlenmeyelim, kalbimiz nasıl coşmasın kardeşlerim. Kur’an-ı Kerim bir şifa kitabı. Her ne sıkıntınız varsa ona şifa elhamdülillah. Yeter ki samimi bir şekilde iman edelim. Ve düşündüm; Bir evde devamlı haram görüntüler izleniyorsa, sürekli klipler, çirkin sözlü müzikler dinleniyorsa, o evde Allah’ın farz ettiği namaz kılınmıyorsa, Allah’ın zikri geçmiyorsa, Kur’an tozlu raflarda kalmışsa, o evi şeytanlar mesken tutmaz mı?
Bir evde huzursuzluk varsa, çocuklarınız sizi dinlemiyorsa lütfen kapatın o çirkin kanalları. Klipleri, müzikleri. Evinize huzur veren bir şeyler yapın. Namaz kılın, Allah’ı sık sık anın. Sesli Kur’an dinleyin ve okuyun.
Allah’a koşun, Allah’a sığının çünkü ondan başka bize huzur verecek hiç kimsemiz yok. Rabbim herkesin evinden huzuru mutluluğu ve sevgiyi eksik etmesin inşaAllah.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avrupa vazgeçti. Türkiye’de yaygınlaşıyor Zeka geriliğine yol açan uygulamadan Ünlü Markaların Sucuklarında At Eşek ve Domuz Eti Bulundu..İşte O Markalar K-ötü Rüya Görürseniz Kimseye Anlatmayın Emeklilikte yaş şartı değişiyor