Dini Hikayeler & Videolar
11 Şubat 2018 ( 2323 izlenme )
Reklamlar

İbrahim (a.s) ateşe atılırken Allah'tan isteği (ibretlik )

OKUYUNCA HAYRAN KALACAKSINIZ

İbrahim aleyhisselam ateşe atıldığı zaman, Cenab-ı Hak Cebrail aleyhisselamı gönderdi. (Kulum İbrahim’in bir ihtiyacı var mı, bir öğren!) buyurdu. Cebrail aleyhisselam İbrahim aleyhisselam ateşe atılırken, havadayken ona dedi ki:
− Yâ İbrahim, bir ihtiyacın var mı?
− Elbette var.
− Ne istiyorsun?
− Rabbimin sevgisini istiyorum.
− Yâ İbrahim, bak ateşe gidiyorsun, derdine çare iste!
− Ateşi yakan O, beni gönderen O, beni yaşatan O. Yakmak isterse yakar, yakmak istemezse yakmaz. Bana Rabbim yeter. O beni görüyor, derdimi biliyor. Senden bir isteğim yok.
Allahü teâlâ, (Kulumu nasıl buldun?) diye sorunca, Cebrail aleyhisselam, (Ya Rabbi bu Halil’inin, bu dostunun gözü, senden başkasını görmüyor. İşte dost böyle olur) dedi. Cenab-ı Hak, (Şimdi sen, orayı serin, güllük gülistanlık yap, oradan soğuk pınarlar akıt) buyurdu. Cebrail aleyhisselam emredildiği gibi yaptı. İbrahim aleyhisselam indi, (Ben nereye geldim, ateş yok) dedi. O kadar büyük ateş ki, herkes kül olur diye bekliyordu. Yani ateş sönecek de küllerini bulacaklardı. Ateş bitti. İbrahim aleyhisselamı gül bahçesi içinde görünce şaşırdılar, bununla başa çıkılmaz dediler.
İbrahim aleyhisselam ateşe atılırken, ("HasbunALLAH ve ni'me'l-vekîl" ALLAH bana yeter, O ne güzel vekildir). demişti Her işinde, onun gibi sadece Allahü teâlâya güvenen, dünyada ve âhirette huzura, saadete kavuşur.
.
Kardeşlerim biliyorum bu yazı okuyan herkesin bir derdi var o zaman buyrun “ "HasbunALLAH ve ni'me'l-vekîl" Allah bana yeter, O ne güzel vekildir) her sıkıntı ve derde düştüğünüzde Allaha sığının Hz İbrahimi ateşten kurtaran Rabbim sizinde derdinize çare verecektir İnşaAllah.
PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN

DİNİ hikaye seven kardeşlerim
BİZİ TAKİP ETSİNLER → dini hikayeler sait davran

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avlanmaya Çıkan Aslan Kurt ve Tilki (ibretlik hikaye ) Hz. ÖMER VE FAKİRLER LİSTESİNİN BAŞINA KENDİNİ YAZANA MISIR VALİSİ İşte adalet budur (Tam ibretlik) Hz. Ibrahim’in Malını Meleklere Feda Etmesi