Dini Hikayeler & Videolar
27 Ocak 2018 ( 2504 izlenme )
Reklamlar

İHTİYAR KADININ ÖLÜMÜ…ibretlik

İHTİYAR KADININ ÖLÜMÜ…

Bir süre önce, Hollanda’nın Rotterdam şehrinde bir evde, bir kadının ölüsü bulundu. Yaklaşık 10 yıl önce ölmüş kadın. Yetmiş dört yaşında öldüğü tahmin edilen kadının tam on yıldır, ne kapısını çalan olmuş, ne de, bir tane olan evladı uğramış eve. Faturaları, kirası bankaya gelen aylığından kesildiği için, bir alacaklısı olsun gelmemiş kapıya.

On yıl boyunca binlerce insan geçmiş o kapının önünden. O gün doğan çocuklar on yaşına basmış, on kez bahar gelmiş memlekete, 10×365 gün fırına ekmek almaya gitmiş komşuları. Bazıları taşınmış, yenileri gelmiş yerine ama kimse merak etmemiş o evin kapısının arkasında neler olduğunu, o kapının neden bir gün olsun açılmadığını.

Hiç kimse ilgilenmemiş böyle basit bir detay ile. Herkes kendi işine gücüne bakmış. Sokağa su boruları döşeyen inşaatçıların o eve girmeleri gerekmeseymiş eğer, birkaç yıl daha fark edilmeyecekmiş belki de kadının ölüsü. Mahalleli ne koku duymuş ne de bir börtü böcek görmüş ortalıkta.

Bu olay, bize ileri kapitalist toplumlarda yaşanan yabancılaşmanın ne kadar ileri boyutlarda olduğunu ve sevgiyi öldürdüğünü açıkça gösteriyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

OKUMUYAN GERÇEKTEN PİŞMAN OLUR EVLİLİK KADER Mİ MUTLAKA OKUYUN ÖĞRENİN Ağlatacak Sizi Bu Kıssa.. Kendi Sıkıntılarımdan Utandım.. KÜRTAJ CİNAYETTİR