Dini Hikayeler & Videolar
19 Şubat 2018 ( 12475 izlenme )
Reklamlar

İnsanların çoğu neden ibadet etmez (Mutlaka oku)

İbadet , insanı terk etmez. Haramlar , insanla ibadetin arasına girer , keser yolu . Ve insan ibadeti göremez olur . O insan ibadete ulaşamaz . İstese de ulaşamaz .
Her haram havada dolaşan toz lekeleri gibidir. Nasıl ki lekeler lambanın camına yapışır da o ışık dışarı sızamazsa , kalp fanusu da böyledir . Haramlar kalp fanusunu karartır , insan ibadet etmek istemez . Çünkü kalpteki iman dışarı tesir edemez, dışarıdaki ilim de kalbe ulaşmaz . İşte insanla ibadetin uzak kalmasının sebebi budur.
Haramlarla ibadetin yan yana yürüdüğü görülmemiştir .
Hem haram işleyen hem ibadet eden insan İslam ' ın hukukuna tecavüz ediyor demektir. Hem haram işleyip hem ibadet edenleri görenler İşte Müslümanlar böyle demektedirler. Allah , böyle kullarına hesap soracaktır : " Sen öyle hareket ettin ki , Müslümanlığı lekeledin!"
İslamiyet' e böyle lekelerin gelmemesi için haram işleyen Müslümanlardan Allah , ibadeti uzaklaştırır .
Allah muhafaza, zaten haramlarda ısrar etmek , Müslüma nı Allahtan tamamen ayırabilir .
Her günah vücut şehrine giren bir casus gibidir. Kendini günahlardan koruyanın ibadet etmesi kolaylaşır .
Ben televizyon seyretmekte çok sakıncalar görüyorum . Adam filmleri izlerken , şarkıcılarla şarkı söylerken o kadar lezzet alıyor ki , namazdan lezzet alamaz oluyor .
Elli tane şarkı biliyorum ezbere diyor . Bu adam hangi ibadeti yapmak ister ki ? Hafıza bandını doldurmuş . Zevki başka şeylerde bulmuş . Canı ibadet istemiyor haliyle Namazdan zevk alabilir mi bu insan ?
Treni kaçırmış! . .
Şarkıları , türküleri unutacak , hafızasını temizleyecek , onların yerine zikrullahı yerleştirecek . Yoksa canı ibadet etmek istemez tabii.
Birde çoğu insanın ibadet etmek istememe sebebi biride aman nasıl olsa herkes cennete girecek cehennemde yanar cezamızı çeker çıkariz diyerek ibadetini yapmaz bakın bu konuda Allahu teala bizi nasıl uyarıyor;
FÂTIR-5: Ey insanlar! Muhakkak ki Allah’ın va'di haktır. Öyle ise dünya hayâtı sakın sizi aldatmasın! Ve sakın o çok aldatıcı (şeytan), sizi (isyâna sürüklerken) Allah(’ın affına güvendirmek) ile kandırmasın

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hz. İsa (a.s) ve Siyah Yılan SELAM VERMENİN SEVABI Alman papaz asistanın İbretlik hikayesi sizi derinden etkileyecek DERVİŞ ile SARHOŞ