Anasayfa
2018-12-21 08:55:56 ( 2315 izlenme )
Reklamlar

İş-te Ce-hen-nemde Az-aba Uğrayacak Erkekler

İş-te Ce-hen-nemde Azaba Uğrayacak Erkekler..Yüce Allah, şöyle buyuruyor: “Size yasak edilen büyük günahlardan sakınırsanız, küçük günahlarınızı örteriz ve sizi şerefli/övgün bir yere sokarız.”


 (Nisa, 4/31) “De ki: Ey kendileri aleyhine aşırı giden/sınırları aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden umut kesmeyin. Çünkü Allah, bütün günahları bağışlar. Doğrusu O, çok bağışlayan ve çok merhamet edendir.” (Zümer, 39/53)

Erkekleri cehheneme sevkedecek sadece birazdan sayacağımız 8 günah değil. Birçok haram Cehenneme sürüklemeye sebeptir. Ama özellikle erkeklerin uzak durması gereken fiiller var ki, bunlarda Cehennemde azap görmeye neden olacak günahlar arasında. 

Kuranda bahsedilen yasakları çiğnemenin cehennemde azap görmeye sebep olacağını hatırlatarak, erkeklere özel 8 hatanın cehennemde azaba sebebiyet verdiği belirtiliyor. İşte onlar,

1- Sadece kadınlara has değil, erkeklerinde ş-e-hveti t-a-hrik edecek şekilde giyinmesi.

2- Erkekler ipekli giyinmek, âlâyişli/gösterişli bir şekilde süslenmek.

3- E-d-ep yerlerini/a-v-ret mahallini açmak, başkasına göstermek;

4- Erkekler kadın elbisesi giymek; karşı cinse benzemeye çalışmak

5- Ehlinin (karısının) oyluğunu (:avret ve mahrem yerlerini) anasının oyluğuna benzetmek (zıhar yapmak:Türkçede ‘anam avradım olsun’ demek gibi).

6- Ehlinin an-asına s-ö-vmek

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İki oğlu var Görenler Hay-ret Etti Şeker hastalığının başlıca belirtileri! Tip 2 Diyabet nedir ? Whatsaptan Kullanıcılarının Çıldırtan Yenilik