Anasayfa
2018-12-21 08:59:04 ( 2314 izlenme )
Reklamlar

Soğanı K-e-sip Elinin Üstüne Koydu Nedenini Öğrenince Aynısını Siz De He-men Yapacaksınız.

Soğanı K-e-sip Elinin Üstüne Koydu Nedenini Öğrenince Aynısını Siz De He-men Yapacaksınız...Soğan her yemeğe koyulan önemli bir sebze. Hangi yemekte kullanırsak kullanalım, soğanın yemeğe harika bir tad verdiği aşikâr. Bu yüzden her mutfağın vazgeçilmezi. Soğanların yemekler haricinde de mucizeler yarattığını biliyor muydunuz? 


Soğan birçok açıdan sağlığınıza yararlı. Soğan doğal ağrı kesicidir ve antibakteriyel özelliğine sahiptir. Daha önce hiç aklıma gelmezdi ancak soğan sivrisinek ısırıklarının acısını geçirmekten ateş düşürmeye kadar yönlerden vücudumuza katkı sağlıyor. Aşağıdaki listeden soğanın sağlığımıza olan katkısını kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Mutfağınızdan soğanı eksik etmeyin!

1. Sivrisinek Isırıkları Soğan, sivrisinek ısırıklarının neden olduğunu acıyı geçiriyor. Soğanı kesin ve sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın. Kısa bir süre sonra acı sızı kalmayacak.

2. Kulak Ağrısı Soğanın kulak ağrısını geçirdiğine dair bir söylenti var. Soğanı parçalayın ve çok derine olmayacak şekilde kulağınızın içerisine koyun. Sonucu kendiniz görün!

3. Soğuk Algınlığı Taze soğanlar bakterileri yok ederek soğuk algınlığına karşı önlem olarak kullanılabilirler. Soğanı bir tabağın içerisine doğrayın ve yatağınızın hemen yanına koyun. Sabah çok daha iyi hissedeceksiniz.

4. Ateş Kulağa garip geliyor ancak bir diğer ipucu da uyumadan önce çorabınızın içine soğan koymak. Tıpkı soğuk algınlığında olduğu gibi soğan bu kez grip ya da ateşi geçiriyor. Ertesi gün uyandığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.

5. K-a-n Şekeri Livestrong.com’da yazılanlara göre, soğanda protein, lif, krom, C vitamini ve flavanoid bulunuyor. Her gün soğan yerseniz, kolesterolünüz düşüyor ve k-a-n şekeri seviyeniz dengeleniyor.

Evinizin belirli köşelerine soğan koyarak bakterilerin neden olduğu istenmeyen kokulardan kurtulabilirsiniz. Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşarak soğanın ne kadar mucizevi bir sebze olduğunu öğrenmelerini sağlayın

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MEB Açıkladı: Bu Bölümden Mezun Olanlara 5 Bin TL Maaş Verilecek 1 Yıl Boyunca Bunu Yapana 100 Bin Dolar Verecekler! Binlerce İnsanın K-a-nsere karşı Kullandığı Do-ğal Tarif. Bunlar Nasıl Sözler