Dini Hikayeler & Videolar
11 Şubat 2018 ( 13096 izlenme )
Reklamlar

YENİ DOĞAN ÇOCUĞUN KULAĞINA NİYE EZAN OKUNUR BİLİYOR MUSUNUZ

YENİ DOĞAN ÇOCUĞUN KULAĞINA NİYE EZAN OKUNUR BİLİYOR MUSUNUZ

İslam dinine mensup bir aile bu güzel ameli yapmalıdır ve büyük hayırlar vardır. Fakat eğer yeni doğan çocuğun kulağına ezan okunmaz ise çocuk hangi din üzerine doğduğunu bilmez veya düşünür gibi söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Zira İslam inancında her doğan çocuk İslam dini fıtratı üzerine doğmaktadır. Bu doğan çocuk İslam inancına sahip olmayan bir ailenin çocuğu olsa dahi bu hakikat değişmemektedir..
.
Çocuk dünyaya geldikten sonra en kısa zaman içerisinde dinî bilgisi olan bir yakın veya herhangi bir kimse çağrılmalıdır ve yeni doğan çocuğun sağ kulağına ezan, sol kulağına da kamet okumasını rica etmelidir.Tabi ki bilgimiz var ise ve diler isek bu sünneti kendimizde yerine getirebiliriz.Ezan ve kameti çocuğun kulağına okuyan kişinin okuduktan sonra şu duaları da okuması çok güzel olur.
– “Allah’ım, bu yavruyu İslam fidanlığında biten güzel bir fidan olarak büyüt, İslami hayatta ebedi ve sabit kıl.”
Bu sıralarda çocuğuna bakan ana-baba, İbrahim Aleyhisselâm’ın oğulları İsmail ve İshak’a bakarken okuduğu şu duayı okumaları çok güzel olur.
-“Elhamdülillahillezî vehebe lî ale’l-kiberi İsmâile ve ishak. İnne Rabbî lesemîu’d-duâ.”Bu
dua bir ayettir ve meali şöyledir;Bana bu evladı ihsan eden Allah’a hamd eder, minnet ve şükranlarımı takdim ederim… (İbrahim, 24/39)

PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN

DİNİ hikaye seven kardeşlerim
BİZİ TAKİP ETSİNLER → SAİT DAVRAN DİNİ HİKAYELER

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gemideki Kölenin ibretlik hikayesi (Mutlaka oku ve paylaş) NAMAZ KILMAYAN KARDEŞLERİM BU YAZIYI KESİNLİKLE OKUMALISINIZ Fransa'da çarşaflı kadın ve Kasiyer MUTLAKA OKUMALISINIZ