Dini Hikayeler & Videolar
12 Ocak 2018 ( 30622 izlenme )
Reklamlar

ZİNA YAPMAK İSTEYEN ADAM

ZİNA YAPMAK İSTEYEN ADAM

Adamın biri bir kadına tutulur. Günün birinde kadın bir iş için yolculuğa çıkar. Adam da peşine takılır. Kafilenin mola verdiği bir sırada yol arkadaşlarının uykuya dalmalarını fırsat bilerek kadınla baş başa kalmayı başaran âşık ona sırrını açar, Kadın adama «bak bakalım herkes uyuyor mu» der. Bu sözü, karşı tarafın arzusuna ram olmak üzere olduğu şeklinde yorumlayarak sevince kapılan âşık derhal yerinden fırlayarak kafilenin etrafında bir tur atar. Her-kesin mışıl mışıl uyuduğunu görür. Kadının yanına dönerek «evet, herkes uyuyor» der. Bunun üzerine kadın adama «acaba Allah hakkında ne dersin, o da mı uyuyor» diye sorar. Adam «Allah uyumaz. O'nu hiç bir zaman ne uyku ve ne de uyuklama hali yakalamaz» diye karşılık verir. O zaman kadın der ki, «insanlar bizi görmüyorsa da şu anda uykuda olmayan ve hiç bir zaman uyumayan Allah bizi görüyor. Buna göre asıl O'ndan korkmalıyız»
Kadının bu sözleri üzerine adam Allah'dan korkarak tuttuğu kötü yoldan vazgeçer de kadının yanından ayrılır, tövbe edip evine döner.

PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN

DİNİ hikaye seven kardeşlerim
BİZİ TAKİP ETSİNLER → dini hikayeler Sait Davran

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Evlilik nasihati (Allah herkese mutlu bir evlilik hayatı nasip etsin AMİN ) Hz. Ibrahim’in Malını Meleklere Feda Etmesi Evlilere neden Karı-Koca denir biliyor musunuz ? Bir Annenin İbretlik Teslimiyeti Ancak Bu Kadar Olur