Dini Hikayeler & Videolar
13 Şubat 2018 ( 1613 izlenme )
Reklamlar

ZİNANIN SEBEP OLDUĞU HASTALIKLAR (ibretlik)

Hz. Peygamber : “Bir toplumda zina ve fuhuş açıktan yapılırsa, o toplumda tâun (vebâ) hastalığı ve daha önce görülmeyen hastalıklar çıkar, yayılır” der. (İbni Mâce Fiten 10/4019)
Zina, sosyal felâketlerin sebebidir.
Zina, alkol, uyuşturucuyu davet eder. Zina, ölüm getirir, cinayetlere sebep olur. Zina, insanın akli dengesini bozar, cinnet, delilik hallerine sebep olur. Zina, bel soğukluğu, frengi hastalıklarına yol açar, en önemlisi de AIDS’i davet eder. Zina yapan, kendini suçlu hisseder, bilinecek duyulacak korkusu çeker, ruhen, bedenen çöker. Zina mahsülü çocuklar, ya sakat doğar ya geri zekâlı olur, ya da ahlâken kötü kimseler olur. Atalarımızın : “sütü, sümüğü bozuk” demesi boşuna değildir. Zina yapanların yüzündeki nur gider, cildi lekelenir, ileri yaşlarda akılları gider, çıldırarak veya zor ölümle ölürler.
Hz. Peygamber (SAV):
“Utanmıyorsan dilediğini yap” buyurmuştur. Zina eden insanda ar, haya ve utanma duygusu iflas eder. Utanmaz. Utanmadığı için kınanır, seveni olmaz, yakınları bile ondan uzaklaşır.
Bir husus da zina eden insan, “imanlı olarak zina etmez” diyor Peygamberimiz. Bir de bu hal üzerine ölecek olursa en büyük zarar, en büyük felâket işte budur.
Zina, yuva yıkar, yapan iki tarafı da rezil eder.
En korkuncu, “kara ölüm”, “kara belâ” denilen AIDS dünyayı tehtit ediyor. BM. tarafından yapılan istatistiğe göre ünde on binlerce insan AIDS’e yakalanıyor, binlerce kişi de AIDS’ten ölüyor.
Bu rakamlar fuhşun cezasıdır. İlâhi ikazdır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PEYGAMBERİMİZİN HANIMINA ATILAN ÇİRKİN İFTİRA Mutlu bir aile için okunacak dua ZİNA YAPTI SONRA KADINI ÖLDÜRDÜ (İbretlik hikaye ) FETİH SÜRESİNİN MUHTEŞEM SIRRI (Harika)